Київський гурт випустив свій перший альбом на Британському лейблі.

Звуки відкриття дверей, ходіння по паркету, набір телефону, довгі гудки – з цього починається ніжна композиція “Spring” і дебютний лонгплей гурту The Erised під назвою Room 414.

Весь альбом насичений дрібними шерхотами, відлуннями ударних інструментів та чуттєвим скреготом гітарних струн. Вражає неймовірна деталізація звуків і підхід до їх подання слухачеві. Куштуючи кожен трек, тамуєш подих, щоб не пропустити найменші коливання звукових хвиль. Взагалі-то, я не фанат електронного синтезу, більше прихильник аналогового звучання, але гурт The Erised трохи змінив моє ставлення до сприйняття електронної музики. Настільки з душею та трепетом був зроблений цей альбом, що кожен трек хочеться переслухати декілька разів, щоб віднайти ті звуки, які були упущені при першому прослуховуванні. Лонгплей витриманий в єдиній концепції звучання, притаманного саме гурту The Erised. Усі звуки підібрані настільки філігранно, що навіть паузи в ритмічних малюнках також стають невід’ємною частиною композиції.

Якась трохи дивакувата, але смачно зіграна гітарна партія в пісні “Velvet”… Мабуть, якщо послухати її окремо від треку, то може здатися, що це імпровізація п’яного Джо Пасса. Складається враження, що звуки гітари, які і потім будуть вклинюватися в різних інтерпретаціях і тембрах, начебто не з цієї платівки, але вони органічно доповнюють витончену та різноманітну палітру альбому.

Не буду писати про кожен трек, але “In my car” – пісня, під яку хочеться танцювати.

Також виділяється серед всього альбому композиція “Liar”, звучання якої в кінці стає драйвовим, сповненим живими барабанами, перегруженими гітарами та домішками електроніки.

Заголовна композиція під назвою “Room 414” являється відлунням попереднього треку “Liar”, продовжуючи тему тягучих гітарних партій. Ця пісня узагальнено характеризує звучання альбому, як даунтемпове електронне R&B з роковим відтінком.

На коду музиканти приберегли загадкову композицію під назвою “Ghost”, яка знову ж таки завершується в роковій направленості і ставить жирну крапку у дебютному альбомі гурту.

В цілому, спочатку альбом справляв трохи нуднувате враження, але після наступних прослуховувань ставлення до нього кардинально змінилося. Платівка виявилась дуже цікавою, насиченою та музичною при всьому своєму електронному звучанні.

The Erised – ще один гурт, який створює позитивний міжнародний імідж України, допомагаючи нашій країні заявити про себе в світі, як про культурний осередок талановитих і розвинених музикантів.

Данило Марін розказав нам трохи про запис альбому та свої враження:

Вокал накапливали на “Звукоцехе”, барабаны писали на студии “Бобина”. Для всех треков писали перкуссию, весь драмсет писали для определенных треков.

Сведением занимались мы (Данил Марин и Игорь Кириленко). Весь мастеринг делали в Англии. Диджитал: NTMastering, Винил: Stardelta Audio Mastering. Саундпродюсерами так же выступили мы (Данил Марин и Игорь Кириленко).

Ничего не ожидали, просто делали то, что любим. Хоть и альбом получился достаточно меланхоличным, но нам было весело, когда мы его записывали.

Придбати альбом можна тут.

Автор: Думіч Ростислав.