Київський гурт MAiAK відіграв свій перший великий концерт у клубі Sentrum. Редакція ділиться своїми враженнями від виступу.

image

15 травня у столичному клубі SENTRUM відбувся перший великий сольний концерт гурту MAiAK. Шоу почалося з ефектного інтро, яке під акомпанемент синтетичних низькочастотних вібрацій плавно трансформувалося в добре впізнавані хіти старої програми. Такі пісні, як “Shoot the stars” та “Time” пролетіли на одному диханні. Ефектні загравання фронтмена із синтезаторним модулем супроводжувалися супертехнічними партіями від ритм-секції. Кульмінація пісні “Anymore” розірвала публіку Sentrum на шматки шаленою енергетикою бадьорих гранжевих рифів.

image

Хочеться відмітити, що басист став частіше відволікатися від свого основного інструменту, підігруючи партії на синтезаторі або, як у “In my heart” відтворюючи звуки ксилофону за допомогою семплів. Гучним завершенням старої програми стала пісня із відповідною назвою “Let it all Burn”, в якій Ярік вдався до імпровізацій із вокальною партією. Звісно, ніхто всерйоз не бажав двом минулим ЕР згоріти дотла, але голод за новим матеріалом відчувався як у публіки, так і у самих музикантів.

image

Перша нова пісня “Hollow” відзначилася навколоматроковими гітарними вставками та потужною вступною частиною, що нагадувала саундтрек до науково-фантастичного фільму. Композиція “Love” перехопила естафету еклектичного звучання, поставши перед публікою у вигляді затяжних чуттєвих вокальних партій та герідж-біта, вміло зіграного новим барабанщиком на живих ударних.

image

Далі музиканти зіграли трек “Lullaby”, який за день до концерту був представлений у вигляді відео-лайву на каналі Громадське Культура (проект Stage 13). Подивитися лайв можна тут. В цій “колисковій” змішалося багато елементів, які характеризують оновлений MAiAK. Це і космічні секвенції, під супровід яких можна відправляти супутники на орбіту, і розмірені блейковські фортепіанні вставки, що за мить можуть змінитися прискореними до швидкості світла темпами, і свінгуючі біти, і ще більше емоцій у приспівах. Іншими словами, новий альбом готує багато приємних сюрпризів.

image

Що стосується прогнозів щодо справжнього хіта з нової платівки, можна з упевненістю припустити, що ним стане “Drowning Pool” – містична, за словами Яріка, композиція, яку музиканти залишили на десерт (не рахуючи виконання на біс кавер-версії на пісню Девіда Боуї “5 years” за участі Сергія Кейна).

image
image

Окремо хочеться відмітити добре синхронізоване із музикою світлове шоу, яке дивним чином встигало за збитими ритмами та неочікуваними акцентами.

image

MAiAK в соціальних мережах: FB, VK, YouTube, SoundCloud.

Автор: Владислав Міхеєв.

Фото: Євгенія Люлько.