Регіональні музичні фестивалі, як стартовий майданчик для
молодих виконавців та можливість відкривати для себе нові імена – для слухачів.


image

Літо та більшість гучних фестивалів позаду та це не привід засмучуватись і відмовляти собі в гарних музичних подіях. Звертаємо вашу увагу і намагаємось оцінити важливість фестивалів, що проходитимуть в регіональних локаціях. Столиця України та, можливо, ще таке курортне місто, як Одеса, вже звикли до гучних імен не тільки вітчизняного, але й світового масштабу. Гірше ситуація складається в решті регіонів, де про існування багатьох виконавців просто не знають. Аудиторія прогресивних музичних видань – в основному жителі столиці.

Варіант виходу з даної ситуації був висловлений Сергієм Кейном минулого тижня на Agama Breakfast. Він полягає в своєрідному альтруїзмі виконавців, тобто усвідомленні і готовності їхати з концертами в маленькі міста та регіони, на перших порах не розраховуючи на будь-який прибуток, але таким чином створюючи собі аудиторію. Оскільки їздити з власною програмою може сподобатись не всім артистам, адже на початкових стадіях, ймовірно, це не приноситиме жодних бенефітів у фінансовому плані, виходом з даної ситуації може стати участь артистів в невеликих музичних фестивалях. Тож, ми вирішили влаштувати тур вартими уваги фестивалями, що відбуватимуться в регіонах.

Polyana Music Festival

image

9-11 вересня в с. Поляна стартує фестиваль, що відкриє нове музичне місце на фестивальній карті України. Open air
фестиваль, хедлайнерами якого стануть гурт з Франції – Deep Forest, Великобританії – Chicane, та відкриття української електро-фолк музики – ONUKA.

Lviv Acoustic Fest

image

Фестиваль акустичної рок-музики, що збирає найкращих виконавців з усіх куточків України, цього року проходитиме 8-9 жовтня у Львові. Попри назву акустичний, гурти виступатимуть у повному складі. Як зазначають організатори: “Слово “Acoustic” у назві – відтепер радше настрій, а не вимога до звучання”. За 3 роки існування свої акустичні  програми на фесливалі представили Pianoboy, O.Torvald, Sinoptik, Sasha Boole, Bahroma. Цього року на фестивалі можна буде почути найперспективніших представників молодої української сцени: The Elephants, Blooms Corda, Myopia, Panivalkova, Latexfauna, Mari Cheba, Lemko Bluegrass Band, Плесо.

Coda Fest

image

18-20.11 поціновувачі якісної музики та й не лише музики зустрінуться у Вінниці. Фестиваль присвячено взаємодії музики, кіно, театру та літератури. “Кіно та театр не існують без музики. Музика навіть у мовчанні та диханні акторів, саме тому у цих галузях мистецтва існує своя “кода”, в якій знаходяться відповіді на важливі питання, усвідомлення явищ та себе”, – зазначають організатори. Послухати можна буде Blooms Corda, Zapaska, Mari Cheba, Tik Tu, Dakooka,
ZE:RO.

Джаз на Дніпрі

image

Музичний фестиваль, що проходив в 1987, 1988, 1990 та з 1999 по 2006 роки у Дніпропетровську, повертається після
15-річної перерви. Джаз в Дніпрі лунатиме на день міста (10-11 вересня). Окрім виступів хедлайнерів – п’ятиразового володаря премії Греммі Ренді Брейкера та переможниці Євробачення 2016 Джамали, відвідувачі зможуть прийняти
участь у безкоштовних майстер класах.

Biruchiy Fest

image

Проходитиме 16–18 вересня на острові Бірючий (Запорізька обл.). Починаючи з 2006 року, острів є локацією для міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва, а в цьому році форум доповниться ще й музичною складовою. Почути можна буде Sun Groove, Atomic Simao, Casual Man, Dub Wire, The ВЙО, GrozovSka Band, Madjah’s, Мс. Швондеръ,
Nik Savinich, Владимир Хлоповский.

Chernihiv Jazz Open

image

10–11 вересня джаз лунатиме на вулицях Чернігова, міста, якому дуже пасує саме така музика і ритми. Фестиваль проходитиме вже всьоме і цьогоріч збере джазменів з України, Франції, США та Грузії, зокрема, Самюель Берто і Станко Марінковіч – дует з Франції; бенд Усеіна Бекірова разом з Олександром Муренко, Михайлом Остапенко, Андрієм Воробйовим і Іванкою Червінською – зіграють етно-джаз по-українськи; Харрісон Янг – співак, мультиінструменталіст з США; Ніно Катамадзе та струнний квартет INSIGHT з Грузії.

Це ще не повний список фестивалів, що відбудуться в невеликих містах України, але і він демонструє велику різноманітність музичних жанрів та виконавців. Розвиток фестивального мистецтва в масштабі регіонів – з одного боку досить важливе та перспективне підґрунтя для молодих гуртів, що прагнуть збільшити свою аудиторію, а з іншого – непоганий шанс для меломанів, які за помірковану ціну можуть насолодитися дійсно якісною музикою.

Автор: Тетяна Мисяновська.